یادداشت های یک رهجو

در جستجوی راه سعادت

یادداشت های یک رهجو

در جستجوی راه سعادت

مشخصات بلاگ
یادداشت های یک رهجو

وبلاگ مصطفی مطلبی، دانشجوی کارشناسی ارشد معارف اسلامی و مدیریت صنعتی، در جستجوی راه سعادت، علاقه مند به آینده‌پژوهی و مباحث کمی. همچنین علاقه مند به هنر عکاسی و ورزش شنا.

طبقه بندی موضوعی

۶ مطلب در ارديبهشت ۱۳۹۲ ثبت شده است

  • مصطفی مطلبی

شعر زیر، از دوست خوبمان آقای امیر یوسفی مقدم است و از آنجا که مدتی است وبلاگشان مفقودالاثر شده است، شعرشان را به بنده دادند تا در این وبلاگ بگذارم.

  • مصطفی مطلبی

توماس ادیسون دو هزار آلیاژ مختلف را برای اختراع لامپ روشنایی آزمایش کرد. وقتی هیچکدام از این موارد در آزمایش درست جواب ندادند، دستیار او با ناراحتی گفت: بیهوده است، ما هیچ چیز جدیدی یاد نگرفتیم.

ولی ادیسون با اطمینان جواب داد: نه، ما پیشرفت کرده ایم و خیلی چیزها یاد گرفته ایم. ما اکنون می دانیم که دو هزار آلیاژ وجود دارد که نمی تواند در لامپ روشنایی ایجاد کند!

برای رسیدن به مدیریت اسلامی هم باید راهها پیمود و بن بست ها دید تا راه حقیقی پیدا شود. با ایستادن، راه، خودش را به ما نشان نخواهد داد!

  • مصطفی مطلبی
  • مصطفی مطلبی

 داشتم در مورد قدرت صنعت فکر می کردم که یاد مقاله زیبای برادرم محسن در نشریه حیات افتادم. دوباره آن را خواندم. هم کلی لذت بردم و هم کلی عبرت گرفتم. فایل آن شماره حیات را گرفتم و بخش این مقاله را جدا کردم و برای دانلود گذاشتم. مطمئنم اگر چند خط آن را بخوانید تا آخرش را خواهید خواند. در این چند صفحه به اندازه یک کتاب مطلب هست.

دریافت فایل مقاله

حجم: 710 کیلوبایت

  • مصطفی مطلبی
متدیّن ترین آدمِ زمانِ ما یعنى امام بزرگوار، ورزشکار بودند و تا آخر عمرشان در سن نزدیک نود سالگى هر روز ورزش می کردند. ورزش مخصوصِ ایشان، راهپیمایی بود. من یک وقت با آقاى هاشمى، پیش ایشان رفته بودم. زمان ریاست جمهورىِ من بود و براى امر مهمى، یادم هست که خدمت امام رفتیم و پهلوى ایشان نشستیم. بعد دیدیم که ایشان همینطور، این پا و آن پا می کنند. یکى از ما دو نفر پرسیدیم: امرى دارید شبیه این مضمون ایشان گفتند: من راهم را نرفته ام! ایشان روزانه سه بار، هر بار هم بیست دقیقه، لازم بود راه بروند. آن وقت، نوبت راه رفتنشان بود. حالا رئیس جمهور و رئیس مجلس کشور، خدمت ایشان رفته اند، ایشان قدم زدنشان را فراموش نمی کردند! این قدر ایشان به مسئله ورزش مقیّد بودند. بیانات مقام معظم رهبری در دیدار زنان شهرهاى تهران، تبریز، اصفهان، کرمان، قم، قزوین و... 1368/10/26
  • مصطفی مطلبی